Шосты школьны дзень

Шестой день недели — суббота — является органичной частью целостной учебно-воспитательной системы школы. Одной из важных задач, стоящих пред педагогическим коллективом школы, является эффективная организация воспитательной работы в шестой школьный день. Она планируется и проводится в соответствии с общешкольным планом работы школы, органично дополняя и продолжая его. Особое внимание уделяется проведению в субботу физкультурно-оздоровительной и спортивно-массовой работы.

Мерапрыемствы на 24.02.2024

21.02.2024
развернуть

 

Мерапрыемствы

дзяржаўнай установы адукацыі

“Азёркаўская сярэдняя школа”

на 24.02.2024

 

Час

Мерапрыемствы

Клас

Месца правядзення

Адказныя

Дзень узаемадзеяння з сям’ёй

1

10.00-11.00

“Сувенір для бабулі” (творчая майстэрня)

1-   4 кл.

Кабінет №2

Цвёрдая Т.Я., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

2

10.00-11.00

“Беларускія асілкі” (спартыўныя спаборніцтвы)

   5 – 7  кл.

Спартыўная зала

Русак А.І., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

3

09.00 – 10.00

Вучоба старшынь саветаў атрадаў. Размова за круглым сталом “Піянерскі збор атрада. Тэматыка збораў, арганізацыя работы па іх падрыхтоўцы і правядзенню

  5-8 кл.

Піянерскі пакой

Русак А.І., педагог-арганізатар

свернуть

Мерапрыемствы на 17.02.2024

14.02.2024
развернуть

Мерапрыемствы

дзяржаўнай установы адукацыі

“Азёркаўская сярэдняя школа”

на 17.02.2024

Час

Мерапрыемствы

Клас

Месца правядзення

Адказныя

Дзень працоўнага выхавання і прафесійнай арыентацыі

 

1

10.00-11.00

“Мая мара аб будучай прафесіі”

1-   4 кл.

Кабінет №6

Пась Т.І., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

2

11.00-12.00

“Планую сваё будучае”(жывая газета)

   9-11  кл.

Кабінет №7

Асцюкевіч С.М., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

3

11.40 – 12.40

“Ярмарка прафесій” (віктарына)

  8 кл.

Кабінет №11

Галавач Т.А., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

4

09.00-13.00

Удзел у раённай пляцоўцы “Праекторыя”

9-11 кл.

г.Масты

Русак А.І., педагог - арганізатар

 

свернуть

Мерапрыемствы на 10.02.2024

07.02.2024
развернуть

Мерапрыемствы

дзяржаўнай установы адукацыі

“Азёркаўская сярэдняя школа”

на 10.02.2024

 

Час

Мерапрыемствы

Клас

Месца правядзення

Адказныя

Дзень прапаганды здаровага ладу жыцця

1

10.00-11.00

Дзень здароўя “Код здароўя - ЗЛЖ”

1- 11 кл.

Школьны стадыён

Настаўнікі, якія выконваюць функцыі класнага кіраўніка

2

11.00-12.00

“Хочаш быць здаровым – будзь ім”(інтэрактыў)

   11кл..

Кабінет №8

Заяц Л.М., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

свернуть

Мерапрыемствы на 03.02.2024

30.01.2024
развернуть

Мерапрыемствы

дзяржаўнай установы адукацыі

“Азёркаўская сярэдняя школа”

на 03.02.2024

 

Час

Мерапрыемствы

Клас

Месца правядзення

Адказныя

Дзень грамадзянскага і патрыятычнага, духоўна - маральнага выхавання

1

10.00-11.00

“Мая Беларусь” (інтэлектуальны турнір)

1-   4 кл.

Кабінет №5

Пчэльнік Т.В., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

2

10.00-11.00

“Мы памятаем” (экскурсія па месцах баявой славы)

   5 – 7  кл.

 

Русак А.І., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

3

11..00 – 12.00

“Гістарычная памяць – дарога ў будучыню” (прэзентацыя)

  8 -9 кл.

Кабінет №7

Асцюкевіч С.М., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

4

09.00 – 10.00

Гульня-віктарына “Вялікія спартсмены маёй краіны”. Падрыхтоўка да збора дружыны “Дзень юнага героя-антыфашыста”

5 -8 кл.

Піянерскі пакой

Русак А.І., педагог - арганізатар

свернуть

Мерапроыемствы на 27.01.2024

24.01.2024
развернуть

Мерапрыемствы

дзяржаўнай установы адукацыі

“Азёркаўская сярэдняя школа”

на 27.01.2024

 

Час

Мерапрыемствы

Клас

Месца правядзення

Адказныя

Дзень узаемадзеяння з сям’ёй

1

10.00-11.00

“Краіна казак і прыгод”

(падарожжа па кніжках)

1-   4 кл.

Кабінет №5

шэлястовіч Т.М., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

2

10.00-11.00

“Сцяжынка школьная мая”(сямейная фотавыстава)

   5 – 7    кл.

Кабінет №9

Русак А.І., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

3

09.00-10.00

Інтэрактыўная гульня “Я – дома, я – у школе, я – сярод сяброў)

   5-8 кл.

Піянерскі пакой

Русак А.І., педагог - арганізатар

 

свернуть

Мерапрыемствы на 20.01.2024

17.01.2024
развернуть

Мерапрыемствы

дзяржаўнай установы адукацыі

“Азёркаўская сярэдняя школа”

на 20.01.2024

Час

Мерапрыемствы

Клас

Месца правядзення

Адказныя

Дзень працоўнага выхавання і прафесійнай арыентацыі (у рамках патрыятычнага праекта

“А что ты сделал для Беларуси”

1

10.00-11.00

“Дапамога пярнатым”

(экамарафон)

1-   4 кл.

Прышкольная тэрыторыя

Цвёрдая Т.Я., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

2

10.00-11.00

“Падарожжа ў прафесію”

(ролевая гульня)

  5 - 7  кл.

Кабінет №9

Русак А.А.., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

3

11.00 – 12.00

“Аб прафесіях ад А да Я” (віртуальнае падарожжа)

  9 кл.

Кабінет №7

Асцюкевіч С.М., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

4

09.00-10.00

"Я і мае права" (гульня віктарына)

1 – 4 кл.

Піянерскі пакой

Русак А.І., педагог - арганізатар

 

свернуть

Мерапрыемствы на 13.09.2024

09.01.2024
развернуть

Мерапрыемствы

дзяржаўнай установы адукацыі

“Азёркаўская сярэдняя школа”

на 13.01.2024

 

Час

Мерапрыемствы

Клас

Месца правядзення

Адказныя

Дзень прапаганды здаровага ладу жыцця

1

10.00-11.00

Дзень здароўя “Жыць актыўна – гэта пазітыўна”

1-   11 кл.

Школьны стадыён

Русак А.А., настаўнік фізічнай культуры і здароўя, настаўнікі, якія выконваюць функцыі класнага кіраўніка

 

свернуть

Мерапрыемствы на 23.12.2023

20.12.2023
развернуть

Мерапрыемствы

дзяржаўнай установы адукацыі

“Азёркаўская сярэдняя школа”

на 23.12.2023

 

Час

Мерапрыемствы

Клас

Месца правядзення

Адказныя

Дзень узаемадзеяння з сям’ёй

1

10.00-11.00

“У здаровым целе-здаровы дух”(спартыўная эстафета)

1-   4 кл.

Спартыўная зала

Шэлястовіч Т.М., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

2

13.00-14.00

“Першае каханне ў жыцці вашага дзіцяці”(“Бацькоўксі ўніверсітэт”)

10 кл.

Кабінет №10

Дзягель С.У., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

3

10.00-11.00

“Знай бай:правы і абавязкі”(КВІЗ)

5 -7кл.

Кабінет педагога сацыяльнага

Пась Т.І., педагог сацыяльны

4

09.00-10.00

Збор дзіцяга актыву “Падвядзенне вынікаў”

5 – 8 кл.

Піянерскі пакой

Русак А.І., педагог-арганізатар

свернуть

Мерапрыемствы на 16.12.2023

13.12.2023
развернуть

 

Мерапрыемствы

дзяржаўнай установы адукацыі

“Азёркаўская сярэдняя школа”

на 16.12.2023

Час

Мерапрыемствы

Клас

Месца правядзення

Адказныя

Дзень працоўнага выхавання і прафесійнай арыентацыі (у рамках патрыятычнага праекта

“А что ты сделал для Беларуси”

1

10.00-11.00

“Бяспечная жыццядзейнасць зімой” (віктарына)

1-   4 кл.

Кабінет №2

Цвёрдая Т.Я., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

2

11.00-12.00

“Лесвіца ў прафесію”

(інтэрактыўная гульня)

   9  кл.

Кабінет №7

Асцюкевіч С.М., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

3

12.00 – 13.00

“Цікавыя прафесіі вакол мяне” (прэзентацыя прафесій)

  8 кл.

Кабінет №11

Галавач Т.А., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

4

09.00-13.00

Удзел у раённым піянероскім КВІЗе

6 – 8 кл.

г.Масты

Русак А.І., педагог - арганізатар

свернуть

Мерапрыемствы на 09.12.2023

06.12.2023
развернуть

Мерапрыемствы

дзяржаўнай установы адукацыі

“Азёркаўская сярэдняя школа”

на 09.12.2023

 

Час

Мерапрыемствы

Клас

Месца правядзення

Адказныя

Дзень прапаганды здаровага ладу жыцця

1

10.00-11.00

Дзень здароўя “Зімовыя старты”

1-   11 кл.

Школьны стадыён

Русак А.А., настаўнік фізічнай культуры і здароўя, настаўнікі, якія выконваюць функцыі класнага кіраўніка

2

11.00-12.00

“Курэнне і здароўе: за і супраць”(гадзіна здароўя)

   5-7кл.

прышкольная тэрыторыя

Русак А.І., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

3

11.00-

12.00

“Без права на забвенне”(музейны ўроу)

9-11 кл.

музей

Гарбацэвіч І.А., кіраўнік музея, класныя кіраўнікі 9-11 кл.

4

20.00-

22.00

“Мы за ЗЛЖ” (тэматычная дыскатэка)

  9, 11 кл.

аг.Мілявічы (сельскі клуб)

Заяц Л.М., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

 

свернуть

Мерапрыемствы на 02.12.2023

развернуть

 

Мерапрыемствы

дзяржаўнай установы адукацыі

“Азёркаўская сярэдняя школа”

на 02.12.2023

 

Час

Мерапрыемствы

Клас

Месца правядзення

Адказныя

Дзень грамадзянскага і патрыятычнага выхавання

1

10.00-11.00

“Я люблю Беларусь” (патрыятычны круіз)

1-   4 кл.

Кабінет №5

Пчэльнік Т.В., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

2

10.00-11.00

“Дабрыня пачынаецца з дзяцінства” (гульня – разважанне)

   5 – 7  кл.

Кабінет №9

Русак А.І., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

3

09.00 – 10.00

Акцыя “Абеліск”

  5-9 кл.

аг.В.Азёркі

Русак А.І., педагог-арганізатар

 

свернуть

Мерапрыемствы на 18.11.2023

развернуть

Мерапрыемствы

дзяржаўнай установы адукацыі

“Азёркаўская сярэдняя школа”

на 18.11.2023

Час

Мерапрыемствы

Клас

Месца правядзення

Адказныя

Дзень працоўнага выхавання і прафесійнай арыентацыі (у рамках патрыятычнага праекта

“А что ты сделал для Беларуси ?”

1

10.00-11.00

“Кім быць” (пазнавальная гульня)

1-   4 кл.

Кабінет №6

Пась Т.І., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

2

12.00-13.00

“Прафесіі маіх бацькоў”

(стварэнне фотакалажу)

   7-9  кл.

Кабінет №11

Галавач Т.А., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

3

09.00 – 10.00

Адкрыццё майстэрні Дзеда Мароза

  5-8 кл.

Піянерскі пакой

Русак А.І., педагог-арганізатар

4

10.00-13.00

“Сады надзеі – сады будучыні” (у рамках патрыятычнага марафона “А что ты сделал для Беларуси?”

5 – 9 кл.

Прышкольная тэрыторыя

Класныя кіраўнікі

 

свернуть

Мерапрыемствы на 21.10.2023

развернуть

Мерапрыемствы

дзяржаўнай установы адукацыі

“Азёркаўская сярэдняя школа”

на 21.10.2023

Час

Мерапрыемствы

Клас

Месца правядзення

Адказныя

Дзень узаемадзеяння з сям’ёй

1

10.00-11.00

“Наша дружная сям’я”(стварэнне фотакалажу)

1-   4 кл.

Кабінет №6

Пась Т.І., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

2

10.00-11.00

“Мая сям’я – конкурс малюнкаў)

   5 – 7  кл.

Кабінет №10

Русак А.І., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

3

11.00-12.00

“Падлетак і закон”(віктарына)

   7, 9 кл.

Кабінет педагога сацыяльнага

Пась Т.І., педагог сацыяльны

4

09.00 – 10.00

Вучоба старшынь саветаў атрадаў. Размова за круглым сталом “Савет атрада – арганізатар паўсядзённага жыцця піянераў”

  5-8 кл.

Піянерскі пакой

Русак А.І., педагог-арганізатар

свернуть

Мерапрыемствы на шосты школьны дзень

13.10.2023
развернуть

 

Мерапрыемствы

дзяржаўнай установы адукацыі

“Азёркаўская сярэдняя школа”

на 14.10.2023

 

Час

Мерапрыемствы

Клас

Месца правядзення

Адказныя

Дзень прапаганды здаровага ладу жыцця

1

10.00-11.00

Дзень здароўя “Быць здаровым – гэта сучасна”

1-   11 кл.

Школьны стадыён, спартыўная зала

Русак А.А., настаўнік фізічнай культуры і здароўя, настаўнікі, якія выконваюць функцыі класнага кіраўніка

2

11.00-12.00

“Восеньскія фарбы” (стварэнне фотакалажу)

   5-7кл.

прышкольная тэрыторыя

Русак А.І., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

3

13.00-14.00

Здаровым будзеш – аб бядзе забудзеш” (агітбрыгада)

  11 кл.

аг.В.Азёркі

Заяц Л.М., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

 

свернуть

Цели и задачи воспитательной работы в шестой школьный день

развернуть

Цели воспитательной работы в шестой школьный день:

- укрепление физического, психического и морального здоровья;

- создание эффективной системы гражданского и патриотического воспитания;

- интеллектуальное развитие и гражданское становление школьника;

- участие детей и подростков в полезных делах и акциях.

 

Задачи воспитательной работы в шестой школьный день:

- формировать у детей и молодёжи гражданской позиции посредством участия в социально значимых делах, развитие социальной активности;

- приобщать детей и молодёжь к нравственно-духовным ценностям, через заботу и сохранение природного и культурного богатства своей Родины;

- формировать патриотизм у детей и молодёжи, уважение к ветеранам ВОВ и местам воинской славы;

- формировать потребность у молодого поколения к заботе о Родине, её интересах в защите и сохранении экологических ресурсов;

- формировать гармонично развитую общественно активную личность;

- повышать нравственную и эстетическую культуру учащихся;

- создать условия успешной социализации личности ребёнка;

- восстанавливать и развивать физические и духовные силы детей соответствующей организацией досуга.

свернуть

План основных мероприятий в 6-й школьный день на 2-е полугодие

05.01.2024
развернуть

 

План работы

дзяржаўнай установы адукацыі “Азёркаўская сярэдняя школа”

у шосты школьны дзень на  ІІ паўгоддзе 2023/2024 навучальнага года

№ п/п

Мерапрыемствы

Час правядзення

Месца

правядзення

Удзельнікі

Асоба, адказная за іх правядзенне

1.

13.01.2024   Дзень прапаганды здаровага ладу жыцця

Дзень здароўя “Лыжня - 2024”

10.00 - 12.00

Стадыён, спартыўная зала

1- 11 кл.

 

Русак А.А, настаўнік фізічнай культуры і здароўя, настаўнікі, якія выконваюць функцыі класных кіраўнікоў

Спартыўны марафон “Здорава здаровым быць”

12.00 – 13.00

Школьны стадыён

5 – 7 кл.

Русак А.А., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

2.

20.01.2024       Дзень працоўнага выхавання і прафесійнай арыентацыі  

“Дапамога пярнатым”

(экамарафон)

10.00 – 11.00

 

Прышкольная тэрыторыя

1- 4 кл.

 

Цвёрдая Т.Я., настаўнік, які выконвае функцыі  класнага кіраўніка

“Падарожжа ў прафесію”

(ролевая гульня)

10.00 – 11.00

Кабінет №9

 

5 - 7 кл.

Русак А.А.,  настаўнік, які выконвае функцыі  класнага кіраўніка

“Аб прафесіях ад А да Я” (віртуальнае падарожжа)

11.00-12.00

Кабінет №7

9 кл.

Асцюкевіч С.М.,  настаўнік, які выконвае функцыі  класнага кіраўніка

“Ярмарка прафесій”

(дзелавая гульня)

12.35 – 13.35

Кабінет №10

10 - 11 кл.

Дзягель С.У.,  настаўнік, які выконвае функцыі  класнага кіраўніка

Гадзіна карысных парад “Як захаваць здароўе”

09.00 – 10.00

Піянерскі пакой

5 – 8 кл.

Русак А.І., педагог - арганізатар

3.

27.01.2024 Дзень узаемадзеяння з сям’ёй

“Краіна казак і прыгод”

(падарожжа па кніжках)

10.00 – 11.00

 

Кабінет №3

1- 4 кл.

Шэлястовіч Т.М., настаўнік, які выконваюць  функцыі класнага кіраўніка

“Сцяжынка школьная мая” (сямейная фотавыстава)

10.00-11.00

Кабінет №10

5-7 кл.

Русак А.І., настаўнік, які выконвае  функцыі класнага кіраўніка

Экскурсія ў музей “Памяць” ДУА “СШ №5 г.Масты”

09.00 – 13.00

г.Масты

11 кл.

Заяц Л.М., настаўнік, які выконвае  функцыі класнага кіраўніка

Інтэрактыўная гульня “Я – дома, я – ў школе, я – сярод сяброў”.

09.00 – 10.00

 

піянерскі пакой

5-8 кл.

Русак А.І., педагог - арганізатар

4.

03.02.2024   Дзень грамадзянскага і патрыятычнага, духоўна-маральнага выхавання   

“Мая Беларусь” (інтэлектуальны турнір)

10.00 – 11.00

Кабінет №5

1- 4 кл.

 

Пчэльнік Т.В., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

“Мы памятаем” (экскурсія па месцах баявой славы”

10.00 – 11.00

 

5 - 7 кл.

Русак А.І., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

“Гістарычная памяць – дарога ў будучыню” (прэзентацыя)

11.00-12.00

Кабінет № 10

9,11кл.

Асцюкевіч С.М., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

Гульня – віктарына “Вялікія спартсмены маёй краіны”

Падрыхтоўка да збора дружыны “Дзень юнага героя-антыфашыста”

09.00 – 10.00

Піянерскі пакой

5-8 кл.

 

Русак А.І., педагог – арганізатар,

 

5.                                         10.02.2024   Дзень прапаганды здаровага ладу жыцця

 

Дзень здароўя “Здаровы будзеш – усё забудзеш”

10.00-11.00

Спартыўная зала

1- 11 кл.

Русак А.А., настаўнік фізічнай культуры, настаўнікі, якія выконваюць функцыі класнага кіраўніка

“Хочаш быць здаровым – будзь ім” (інтэрактыў)

11.00-12.00

Кабінет №8

11 кл.

Заяц Л.М., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

6.

                                       17.02.2024  Дзень працоўнага выхавання і прафесійнай арыентацыі

“Мая мара аб будучай прафесіі” (чароўны марафон)

10.00 – 11.00

Кабінет №6

1 – 4 кл.

Пась Т.І., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

 

“Планую сваё будучае” (жывая газета)

11.00 – 12.00

Кабінет №7

9 кл.

Асцюкевіч С.М., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

“Ярмарка прафесій” (віктарына)

11.40 – 12.40

Кабінет №11

8 кл.

Галавач Т.А., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

Збор дружыны “У вайны не дзіцячы твар”

09.00-10.00

Піянерскі пакой

5 - 8 кл.

Русак А.І., педагог - арганізатар

7.                                             24.02.2024   Дзень узаемадзеяння з сям’ёй

 

“Сувенір для  бабулі”

(творчая майстэрня)

10.00-11.00

Кабінет №2

 

1 - 4 кл.

Цвёрдая Т.Я., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

“Беларускія асілкі”

(спартыўныя спаборніцтвы сумесна з бацькамі)

10.00 -11.00

Спартыўная

зала

5-7кл.

Русак А.І., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

“Бабуліны скарбонкі”

(выстава конкурс)

11.00-12.00

Кабінет №7

8-9 кл.

Асцюкевіч С.М., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

Вучоба старшынь саветаў атрадаў. Размоваза круглымсталом “Піянерскі збор атрада. Тэматыка збороаў, арганізацыя работы па іх падрыхтоўцы і правядзенню

09.00 -10.00

Піянерскі пакой

5 - 8 кл.

Русак А.І., педагог - арганізатар

8.

02.03.2024 Дзень грамадзянскага і патрыятычнага, духоўна-маральнага выхавання   

 

“Я жыву ў Беларусі”

(віртуальнае падарожжа)

10.00-11.00

Кабінет № 3

      1- 4 кл.

Шэлястовіч Т.М., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

“Калі гучаць галасы далёкіх продкаў” (інтэрактыўная гульня)

10.00 – 11.00

Кабінет № 9

5-7 кл.

Русак А.А.. настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

 “Желательно.Обязательно.

Нельзя” (трэнінг да Дня барацьбы з наркаманіяй)

12.30 – 13.30

Кабінет №10

9 - 11 кл.

Дзягель С.У., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

Конкурсная праграма для хлопчыкаў “Беларускія асілкі”

09.00-10.00

Спартыўная зала

5 - 8 кл.

Русак А.І., педагог – арганізатар,

9

                                                              09.03.2024   Дзень прапаганды здаровага ладу жыцця

 

 

 

Дзень здароўя “Спартыўны мікс”

10.00 – 11.00

Школьны стадыён

1 - 11 кл

Русак А.А., настаўнік фізічнай культуры і здароўя, настаўнікі, якія выконваюць функцыі класнага кіраўніка

“Зямля пад белымі крыламі” (конкурс вясёлага алоўка)

11.40 – 12.40

Кабінет №9

 7 кл.

Русак А.А., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

“Здароўе – поспех маладых”

(гадзіна здароўя)

10.00 – 11.00

Спартыўная зала

11  кл.

Заяц Л.М., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

10

16.03.2024   Дзень працоўнага выхавання і прафесійнай арыентацыі

 

“Свет прафесій” (гульня – падарожжа)

10.00 – 11.00

Кабінет №6

1 – 4 кл.

Пчэльнік Т.В., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

“Я хвалю сябе за …”

(самапрэзентацыя)

10.00 – 11.00

Кабінет №10

5 - 7 кл.

Русак А.І., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

“Выбіраю прафесію – выбіраю будучае”

(гадзіна зносін)

11.00 – 12.00

Кабінет №7

9 кл.

Асцюкевіч С.М., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

Шоу-праграма сумесна з настаўнікамі “Конкурс масцярыц”

09.00 – 10.00

Актавая зала

5-8 кл.

Русак А.І., педагог -арганізатар

11

23.03.2024 Дзень узаемадзеяння з сям’ёй

 

“Сямейнае дрэва” (конкурс майстроў)

10.00 -11.00

Кабінет №5

1 - 4 кл.

Пась Т.І., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

“Правілы бяспекі ў Інтэрнэце” (інфа-дайджэст)

11.00-12.00

Кабінет педагога сацыяльнага

5 – 7 кл.

Пась Т.І., педагог сацыяльны

“Чаму важна памятаць сямейныя традыцыі” (час пытанняў і адказаў)

11.40 – 12.40

Кабінет № 11

8 - 9 кл.

Галавач Т.А., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

Гульня – спаборніцтва “У гасцях у цёткі - кошкі”

09.00 – 10.00

Піянерскі пакой

5 – 8 кл.

Русак А.І., педагог - арганізатар

 

06.04.2024 Дзень грамадзянскага і патрыятычнага, духоўна-маральнага выхавання

 

“Знаёмымі сцяжынкамі” (фотапаляванне)

10.00 – 11.00

Прышкольная тэрыторыя

1-4 кл.

Пчэльнік Т.В., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

 

“Каштоўнасць жыцця чалавека” (інтэрактыў)

11.00 – 12.00

Кабінет педагога сацыяльнага

8 – 9 кл.

Пась Т.І., педагог сацыяльны

 

“Мой аграгарадок – мая гісторыя” (краязнаўчы калейдаскоп)

11.00 – 12.00

аг.В.Азёркі

8 – 11 кл.

Класныя кіраўнікі

 

Экскурсія ў школьны музей “Славутыя імёны маіх землякоў”

09.00 – 10.00

Школьны музей

5 – 8 кл.

Русак А.І., педагог - арганізатар

13

                                                          13.04.2024      Дзень прапаганды здаровага ладу жыцця

 

Дзень здароўя “Вясенні забег”

10.00 – 11.00

Школьны стадыён

1 – 11 кл.

Русак А.А., настаўнік фізічнай культуры, настаўнікі, якія выконваюць функцыі класнага кіраўніка

“Планета сяброў” (гульнёвая праграма)

11.40 – 12.40

Школьны стадыён

7 клас

Русак А.А., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

“Здароўе згубіш – новае не купіш” (флэш – моб)

12.00 – 13.00

Актавая зала

10 - 11 кл.

Заяц Л.М., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

14

20.04.2024 Дзень працоўнага выхавання і прафесійнай арыентацыі

 

“Вясёлкавыя падарожжы”

(гульнявая праграма)

10.00 – 11.00

Кабінет № 2

1 – 4 кл.

Цвёрдая Т.Я., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

 

“Помнік” (працоўная акцыя)

10.00 – 11.00

аг.В.Азёркі

5 – 8 кл.

Русак А.І., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

 

Конкурс знаўцаў прафесій

11.40 – 12.40

Кабінет № 11

8 - 9 кл.

Галавач Т.А., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

 

“Быць прафесіяналам. З чаго пачаць?” (трэнінг)

12.35 – 13.35

Кабінет №10

10, 11 кл.

Дзягель С.У., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

 

Забаўляльная праграма “У кожным з нас жыве артыст”

09.00 – 10.00

Пічнерскі пакой

5 – 8 кл.

Русак А.І., педагог - арганізатар

15

27.04.2024 Дзень узаемадзеяння з сям’ёй

 

“Здарова  я – здаровая мая сям’я”

(спаборніцтвы)

10.00 – 11.00

Спартыўная зала

1 - 4 кл.

Шэлястовіч Т.М., настаўнік які выконвае функцыі класнага кіраўніка

“Калі ёсць сям’ – шчаслівы я” (займальная гадзіна)

11.00-12.00

Кабінет №7

8 - 9 кл.

Асцюкевіч С.М., настаўнік які выконвае функцыі класнага кіраўніка

Музычная студыя “Сямейны дуэт”

 

11.00-12.00

Актавая зала

3-8 кл.

Гарбацэвіч І.А., музычны кіраўнік

Вучоба старшынь саветаў атрадаў. Справаздачы і выбары ў атрадах

09.00 – 10.00

Піянерскі пакой

5 – 8 кл.

Русак А.І., педагог - арганізатар

16

                                       04.05.2024  Дзень грамадзянскага і патрыятычнага, духоўна-маральнага выхавання   

 

“Летапіс вайны” (экскурс у школьным музеі)

10.00 – 11.00

Школьны музей

1 – 4 кл.

Пась Т.І., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

“Табе, салдат, прысвячаецца” (велапрабег)

10.00 – 11.00

Аг.В.Азёркі

5 - 7 кл.

Русак А.І., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

“Мы гэтай памяці верныя”

(экскурсія ў школьны музей)

11.40 – 12.40

Школьны музей

8 - 9 кл.

Галавач Т.А., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

Экалагічная акцыя “Вернем чысціню родным вуліцам”

09.00 – 10.00

аг.В.Азёркі

5 -8 кл.

Русак А.І., педагог - арганізатар

17                                                                      11.05.2024   Дзень прапаганды здаровага ладу жыцця

 

Дзень здароўя “Мяч над сеткай”

10.00 – 11.00

Школьны стадыён

1-11 кл.

Русак А.А., настаўнік фізічнай культуры і здароўя, класныя кіраўнікі

“Помнікі прыроды” (віктарына-прэзентацыя)

11.00 – 12.00

Кабінет №9

7 кл.

Русак А.А., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

“Маршруты здароўя”

(квэст – гульня)

12.00-13.00

Кабінет №8

10,11 кл.

Заяц Л.М., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

18                                               18.05.2024    Дзень працоўнага выхавання і прафесійнай арыентацыі                    

 

“Наш утульны школьны двор” (працоўны дэсант)

10.00 – 11.00

Прышкольная тэрыторыя

1 – 4 кл.

Пчэльнік Т.В., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

“Краіна, у якой я хацеў бы жыць”

(к-с фантастычных праектаў)

10.00-11.00

Кабінет №9

5 – 7 кл.

Русак А.А., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

“Мой дом – навяду парадак у ім” (працоўная акцыя)

11.00-12.00

Кабінет №8

9 кл.

Асцюкевіч С.М., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

Збор дзіцячага актыву “Свята піянерскай дружбы”

09.00 – 10.00

Актавая зала

5 – 8 кл.

Русак А.І., педагог - арганізатар

19                                              25.05.2024 Дзень узаемадзеяння з сям’ёй

“Любімыя мясціны маёй сям’і” (віртуальная экскурсія)

10.00-11.00

Кабінет №2

1 – 4 кл.

Цвёрдая Т.Я., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

“Сябруюць дзеці на планеце” (конкурс малюнкаў на асфальце)

10.00 – 11.00

Пляцоўка перад школай

5 – 7 кл.

Пась Т.І., педагог сацыяльны

“Піянерскі атрад. Якім яму быць” Падвядзенне вынікаў

13.00 – 14.00

Піянерскі пакой

5 – 8 клас

Русак А.І., педагог - арганізатар

 

 

План работы

дзяржаўнай установы адукацыі “Азёркаўская сярэдняя школа”

у шосты школьны дзень на  І паўгоддзе

2023/2024 навучальнага года

 

№ п/п

 

Мерапрыемствы

Дата і час

Месца

правядзення

Удзельнікі

Асоба, адказная за іх правядзенне

1.

02.09.2023   Дзень грамадзянскага і патрыятычнага, духоўна-маральнага выхавання

Турыстычны злёт “Усе на старт!”, прысвечаны Году міру і стварэння

10.00 - 12.00

Школьны стадыён

 

1- 11 кл.

 

Русак А.А, настаўнік фізічнай культуры і здароўя, настаўнікі, якія выконваюць функцыі класных кіраўнікоў

2.

09.09.2023     Дзень прапаганды здаровага ладу жыцця

“Восеньскія старты” (у рамках Тыдня спорту і здароўя)

10.00 – 11.00

 

Школьны

стадыён

1- 11 кл.

 

 

Русак А.А., настаўнік фізічнай культуры і здароўя, настаўнікі, які выконвае функцыі  класнага кіраўніка

“Здароўе ў тваіх руках” (тэматычная дыскатэка сумесна з ДУА “Мілявіцкая сярэдняя школа)

19.00 – 22.00

ЦДК “Мілявічы”

 

9 - 11 кл.

Заяц Л.М.,  які выконвае функцыі  класнага кіраўніка

Стартавы збор дружыны “Піянер гучыць горда”

12.00-13.00

Піянерскі пакой

5 – 8 кл.

Русак А.І., педагог - арганізатар

3.

16.09.2023     Дзень працоўнага выхавання і прафесійнай арыентацыі

 “Свет прафесій” (гульнявая праграма)

10.00 – 11.00

 

Кабінет №2

1- 4 кл.

Шэлястовіч Т.М., настаўнік, які выконвае  функцыі класнага кіраўніка

“Сустрэча каля помніка” (цімураўская акцыя)

10.00-11.00

аг.В.Азёркі

5-8 кл.

Русак А.І., настаўнік, які выконвае  функцыі класнага кіраўніка

“Феерверк прафесій” (турнір)

11.00 -12.00

Кабінет №7

9 клас

Асцюкевіч С.М., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

“У дзень адзінства з добрым сэрцам” (валанцёрская акцыя)

13.00 – 14.00

 

аг.В.Азёркі

9-11 кл.

Русак А.І., педагог - арганізатар

4.

23.09.2023       Дзень узаемадзеяння з сям’ёй

“Як ты ведаеш сваю маму” (сітуацыйная гульня)

10.00 – 11.00

Кабінет №5

1- 4 кл.

 

Пчэльнік Т.В., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

“Захапленні членаў маёй сям’і” (творчая майстэрня)

10.00 – 11.00

Кабінет №9

5-7 кл.

Русак А.І., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

“Здароўе – гэта жыццё” (Бацькоўскі ўніверсітэт)

13.00-14.00

Кабінет № 12

10 кл.

Дзягель С.У., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

Вучоба старшынь саветаў атрадаў. Круглы стол “Роля піянерскай арганізацыі ў выхаванні грамадзяніна РБ”

09.00 – 10.00

Піянерскі пакой

 

5-8 кл.

 

Русак А.І., педагог – арганізатар,

 

5.                                         01.10.2022   Дзень грамадзянскага і патрыятычнага, духоўна-маральнага выхавання

 

“Любім. Ведаем. Ганарымся” (экскурсія)

10.00-11.00

 

1- 4 кл.

Цвёрдая Т.Я., настаўнік які выконвае  функцыі класнага кіраўніка

“Славутыя мясціны майго краю” (віртуальнае падарожжа)

10.00- 11.00

Прышкольная тэрыторыя

5 - 7 кл.

Русак А.І., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

 

Акцыя “Віншуемад душы” да дня састарэлых людзей

09.00 -10.00

аг.В.Азёркі

5 – 8 кл.

Русак А.І., педагог - арганізатар

6.

                                       07.10.2023  Дзень прапаганды здаровага ладу жыцця

Дзень здороўя  “Быць здаровым – гэта сучасна”

10.00 – 11.00

Школьны стадыён

1 – 11 кл.

Русак А.А., настаўнік фізічнай культуры, настаўнікі, якія выконваюць функцыі класнага кіраўніка

 

“Восеньскія фарбы” (стварэнне фотакалажу)

11.00-12.00

Прышкольная тэрыторыя

5 -7 кл.

Русак А.А., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

 

“Здаровым будзеш, аб бядзе забудзеш” (агітбрыгада)

13.00 – 14.00

Прышкольная тэрыторыя

11 кл.

Заяц Л.М., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

7.                                             14.10.2023   Дзень працоўнага выхавання і прафесійнай арыентацыі

 

        “Асенні лісточак” (працоўны дэсант)

10.00-11.00

Прышкольная тэрыторыя

 

1 - 4 кл.

Пчэльнік Т.В., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

 

“Асенняя праца і творчасць” (асенні альянс)

11.00-12.00

Прышкольная тэрыторыя

5-7,9 кл.

Асцюкевіч С.М., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

 

“Нашым матулям прысвячаецца” (творчая выстава)

12.00 -13.00

Кабінет № 11

8 кл.

Галавач Т.А., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

 

Віртуальнае падарожжа ў галерэю памяці “Іх імёны ў гісторыі Беларусі”

09.00 -10.00

Піянерскі пакой

5 - 8 кл.

Русак А.І., педагог - арганізатар

8.

21.10.2023 Дзень узаемадзеяння з сям’ёй

 

“Наша дружная сям’я” (стварэнне фотакалажу)

10.00-11.00

Кабінет № 6

        1- 4 кл.

Пась Т.І., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

“Мая сям’я” (конкурс малюнкаў)

10.00 – 11.00

Кабінет № 9

5-7 кл.

Русак А.І., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

“Падлетак і закон” (віктарына)

11.00 – 12.00

Кабінет

педагога сацыяльнага

7, 9 кл.

Пась Т.І., педагог  сацыяльны

 

Вучоба важатых. Практыкум: распрацоўка гульні для акцябрат

09.00-10.00

Піянерскі пакой

5-8 кл.

Русак А.І., педагог - арганізатар

9

                                                               28.10.2023    Акцыі, конкурсы, спаборніцтвы

 

 

 

“Я люблю…” (спартыўны калейдаскоп)

10.00 – 11.00

Спартыўная зала, школьны стадыён

1 - 4 кл

Русак А.І., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

 

“Ад помніка да помніка” (акцыя)

10.00 – 11.00

Аг.В.Азёркі, в.М.Азёркі

5- 7 кл.

настаўнікі, якія выконваюць функцыі класнага кіраўніка

 

Вучоба старшынь саветаў атрадаў. Размова за круглым сталом “Савет атрада – арганізатар паўсядзённага жыцця піянераў”

09.00 – 10.00

Піянерскі пакой

5 - 8  кл.

Русак А.І., педагог - арганізатар

10

11.11.2023   Дзень прапаганды здаровага ладу жыцця

 

Дзень здароўя  “5 правілаў ЗОЖ”

10.00 – 11.00

Спартыўная зала, школьны стадыён

1 - 11 кл.

Русак А.А., настаўнік фізічнай культуры і здароўя, настаўнікі, якія выконваюць функцыі класнага кіраўніка

 

“Угадай прафесію” (гульня-віктарына)

11.00 – 12.00

Кабінет №8

7 кл.

Русак А.А., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

 

“Звычкі і здароўе” (выраб лістовак)

13.00 -14.00

Кабінет № 7

11кл.

Заяц Л.М., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

11

18.11.2023 Дзень працоўнага выхавання і прафесійнай арыентацыі

 

“Кім быць” (пазнавальная гульня)

10.00 -11.00

Кабінет №6

1 - 4 кл.

Пась Т.І., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

 

“Прафесіі маіх бацькоў” (стварэнне фотакалажу)

12.00 – 13.00

Кабінет № 11

7 - 9 кл.

Галавач Т.А., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

 

Адкрыццё майстэрні Дзеда Мароза

09.00 – 10.00

Піянерскі пакой

5 – 8 кл.

Русак А.І., педагог - арганізатар

12

                                                          25.11.2023      Дзень узаемадзеяння з сям’ёй

 

“Здаровая сям’я – здаровая нацыя” (спартыўны мікс)

10.00 – 11.00

Спартыўная зала

1 – 4 кл.

Шэлястовіч Т.М., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

 

“Тата, мама і я. Шчаслівыя моманты” (фотамантаж)

11.00 – 12.00

Кабінет № 7

5 – 7.9 клас

Асцюкевіч С.М., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

 

Вучоба актыву. Выраб падарункаў і сувеніраў на Новы год

09.00 – 10.00

Піянерскі пакой

5 – 8 кл.

Русак А.І., педагог - арганізатар

13

02.12.2023 Дзень грамадзянскага і патрыятычнага, духоўна-маральнага выхавання

 

“Я люблю Беларусь” (патрыятычны круіз)

10.00 – 11.00

Кабінет № 2

1 – 4 кл.

Пчэльнік Т.В., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

 

“Дабрыня пачынаецца з дзяцінства” (гульня – разважанне)

10.00 – 11.00

Кабінет №9

5 - 7 кл.

Русак А.І., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

 

Дабрачынная акцыя “Цуды на Каляды”

09.00 – 10.00

Піянерскі пакой

5 – 8 кл.

Русак А.І., педагог - арганізатар

14

09.12.2023  Дзень прапаганды здаровага ладу жыцця

 

Дзень здароўя “Зімовыя старты!”

10.00 – 11.00

Спартыўная зала, школьны стадыён

1 - 11 кл.

Русак А.А., настаўнік фізічнай культуры, настаўнікі, якія выконваюць функцыі класнага кіраўніка

 

“Курэнне і здароўе: за і супраць” (дыспут)

11.00 – 12.00

Кабінет №8

7 кл.

Русак А.А., настаўнік які выконвае функцыі класнага кіраўніка

 

“Што мы ведаем аб ВІЧ і СНІД” (трэнінг)

13.00 – 14.00

Кабінет №10

9, 10 кл.

Дзягель С.У., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

 

“20 пытанняў і адказаў” (абмен думкамі)

13.00 – 14.00

Кабінет № 7

11 кл.

Заяц Л.М., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

15

16.12.2023  Дзень працоўнага выхавання і прафесійнай арыентацыі

 

“Бяспечная жыццядзейнасць зімой” (віктарына)

10.00 – 11.00

Кабінет №2

1 – 4 кл.

Цвёрдая Т.Я., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

 

“Лесвіца ў прафесію” (інтэрактыўная гульня)

11.00 – 12.00

Кабінет №7

9 кл.

Асцюкевіч С.М., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

 

“Цікавыя прафесіі вакол мяне” (прэзентацыя прафесій)

13.00 – 14.00

Кабінет №11

8 кл.

Галавач Т.А., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

 

Дабрачынная акцыя “Нашы дзеці”

09.00 – 10.00

Піянерскі пакой

5 -8 кл.

Русак А.І., педагог - арганізатар

16

                                                              23.12.2023  Дзень узаемадзеяння з сям’ёй

 

“У здаровым целе – здаровы дух” (спартыўная эстафета)

10.00 – 11.00

Спартыўная зала

1 – 4 кл.

Шэлястовіч Т.М., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

 

“Першае каханне ў жыцці вашага дзіцяці” (Бацькоўскі ўніверсітэт)

13.00 – 14.00

Кабінет №10

10 кл.

Дзягель С.У., настаўнік, які выконвае функцыі класнага кіраўніка

 

“Знай бай: правы і абавязкі” (КВІЗ)

10.00 – 11.00

Кабінет СППС

5 -7 кл.

Пась Т.І., педагог сацыяльны

 

Збор дзіцячага актыву “Падвядзенне вынікаў”

09.00 – 10.00

Піянерскі пакой

5 -8 кл.

Русак А.І., педагог - арганізатар

 

 

                                                                                                                

свернуть